• Wpisów: 50
  • Średnio co: 31 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 00:06
  • Licznik odwiedzin: 4 064 / 1621 dni
 
noobli
 

glowne-kacik.jpg


Przeciwnikom zieleni warto pokazać, że kwiaty w mieszkaniu mogą spełniać różne funkcje:

dostarczają tlenu - sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie przebywa duża liczba osób. W takich miejscach najlepiej uprawiać alturium, skrzydłokwiat, daktylowiec niski, scindapsus
nie powinny znajdować się w sypialni - w nocy proces fotosyntezy ustaje; wyjątkiem jest aloes, który właśnie w nocy wydziela tlen

zwiększają wilgotność powietrza - woda wyparowuje przez liście, co poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. Najlepiej zainwestować w szeflerę lub paproć. Powietrze wilgotne jest bogatsze w jony ujemne, które wpływają na samopoczucie człowieka. Zasadzenie roślin w glinianych donicach będzie sprzyjać emisji jonów ujemnych. Inne gatunki, których zdrowotny wpływ na organizm człowieka został udowodniony naukowo to: geranium, agawa, begonia, grubosz, kroton, fiołek, orchidea, fikus, skrzydłokwiat.

oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji - orchidea niweluje niebezpieczny ksylen występujący w telewizorach i monitorach, paproć neutralizuje formaldehydy zawarte w farbach, wykładzinach, kuchenkach gazowych, skrzydłokwiat neutralizuje benzen zawarty w zasłonach, dywanach czy obrazach, a fikus wychwytuje niebezpieczny formaldehyd występujący w firankach, lakierach, drewnianych elementach.

fiołek afrykański i begonia nastawiają pozytywnie do życia

bugenwilla jest pomocna przy długotrwałych stresach

kwiaty fundują nam darmową aromaterapię - jaśmin lekarski relaksuje, działa stymulująco i przeciwdziała depresji, pelargonie łagodzą różne stany emocjonalne i korzystnie wpływają na drogi oddechowe, gardenia wpływa na uczucie optymizmu i radości życia, drzewka cytrusowe uspokajają, pobudzają do działania, zmniejszają tremę i strach.

bluszcz, daktylowiec niski, gerbera chłoną dym papierosowy

rośliny posiadają bogate walory estetyczne - upiększają pomieszczenie, nadają mu przytulnego charakteru, ożywiają mieszkanie.

Galeria zdjęć z pomysłami jak wykorzystać roślinki do upiększenia pomieszczeń pod adresem:

noobli.pl/ciekawostki/item/72-zielony-kacik-w-domu

Nie możesz dodać komentarza.